Postieľka SEBRA

Postieľka SEBRA

Sebra získala dizajn známej detskej  postieľky „Juno bed“ chránenej autorskými právami a 1. septembra v roku 2016 uviedla na trh klasickú dánsku postieľku pod názvom Sebra Bed.

Dánsky dizajn a kultúrny poklad

Slávnu postieľku Juno navrhol dánsky architekt Viggo Einfeldt v rokoch 1942-43. Navrhol ju v nadčasovom a vzácnom dizajne na základe myšlienky, že „posteľ by mala byť schopná rásť s dieťaťom a byť pre neho bezpečným miestom“.

Dizajn postieľky je mimoriadne jedinečný a výrazný a v tom čase bol veľmi špeciálny, pretože sa zameriaval na bezpečnosť dieťaťa. A tak sa postieľka stala veľmi rýchlo populárnou a dnes sa považuje za ikonu dánskeho dizajnu.

Posteľ Juno od návrhára Vigga Einfeldta patrí medzi významné diela v kategórii „Kultúra detí“ v Danish Cultural Canon, ktorý pozostáva zo 108 diel, z ktorých všetky predstavujú podstatu dánskeho dedičstva, nevyhnutné dánske umelecké diela a ikony dánskeho dizajnu.

V Dánsku je napríklad klasický dizajn postele Juno známy aj z mnohých rodinných filmov.

Dizajn postele Juno Bed zostal populárny po celé desaťročia a klasický dizajn je dodnes taký krásny a moderný, ako bol navrhnutý už v 40. rokoch 20. storočia.

Pri dnešnom pohľade na dizajn Juno nemožno poprieť klasický architektonický štýl Vigga Einfeldta a je zrejmé, že za týmto produktom je jeden z najlepších architektov tej doby.

 

„V priebehu rokov si už niekoľko generácií kúpilo pôvodnú posteľ Juno v Dánsku v novom alebo použitom stave a v tejto posteli spali generácie detí. Preto dnešní rodičia, starí rodičia a prarodičia majú s touto dizajnovou ikonou veľmi špeciálny vzťah. Dedič tohto kultúrneho pokladu sa rozhodol, že umožní spoločnosti Sebra posunúť posteľ Juno a dánsky odkaz dizajnu vpred, a za to sme veľmi vďační, “hovorí zakladateľka a majiteľka Sebry Interiør, Mia Dela.

 

Pôvodný dizajn je aktualizovaný v mnohých oblastiach tak, aby spĺňal súčasné bezpečnostné požiadavky, európsku bezpečnostnú normu DS / EN 716 pre detské postele. Zmeny sa vykonali s prihliadnutím na vzhľad postele. Posteľ je preto v porovnaní s pôvodným dizajnom proporcionálne väčšia. Výsledkom je, že súčasné lôžko vyhovuje požadovanej norme a zachováva pôvodný vzhľad a nadčasové línie, pokiaľ je to možné.

 

Bakteriostatické vlastnosti

Postieľka Sebra je ošetrená jedinečnou antibakteriálnou, ekologickou a netoxickou drevenou farbou, ktorá zaisťuje čisté vnútorné prostredie a chráni zdravie dieťaťa. Mikrobiologické ióny striebra, ktoré sa používajú predovšetkým v zdravotníctve, sa rozkladajú a zabraňujú množeniu mikroorganizmov, a preto znižujú šírenie baktérií. Po 24 hodinách je možné pozorovať významné zníženie bakteriálneho rastu a jeho zníženie o 99,9% v porovnaní s neošetrenými výrobkami.

Drevená farba sa testuje podľa noriem JIS Z 2801 z hľadiska baktérií E. coli.

 

Rozmery

Vnútorná dĺžka je 112,5 cm so šírkou 70 cm ako detská postieľka a ako juniorská posteľ má vnútornú dĺžku 155 cm.